Ing. Jiří Zeliesko

Jednatel a ředitel společnosti od jejího založení.

Hlavní zakladatel a spoluvlastník společnosti od roku 1992.

Vysokoškolské vzdělání získal na ČVUT Praha.

 

Po vysoké škole v roce 1984 začal pracovat v podniku zahraničního obchodu 

Skloexportu, a.s.

 

V roce 1987 přešel do Liazu, a.s., do skupiny, která začala v tomto podniku, jako první v rámci České republiky, budovat první přímý zahraniční obchod s cizí zemí. Bez prostředníka podniku zahraničního obchodu. Obchodovat jen přes ně bylo do té doby povinné pro všechny podniky. V té době probíhala Perestrojka a objevovaly se nové možnosti.


Na konci roku 1991, tedy 2 roky po Sametové revoluci, dal v jisté práci výpověď a začal se připravovat na nejistou podnikatelskou dráhu.

Následně po zahájení podnikání absolvoval desítky vzdělávacích programů, kurzů a školení zaměřených na právo, nemovitosti, obchod a marketing.  Včetně 1 semestrálního vzdělání na Právnické fakultě UK.


Krom vedení firmy a obchodování se věnuje zejména vzdělávání a řízení pracovníků a marketingu společnosti.


Před 2 lety absolvoval zkoušky na pilota UAS (bezpilotní letadla) a může tak legálně pořizovat letecké fota, i videa k prodávaným nemovitostem vlastním kvalitním dronem.

Jak to všechno s RELIÍ začalo

Začal jsem v roce 1992.


Vůbec to nebyl můj nápad ani touha jít prodávat reality.

Můj kamarád advokát Miloš se mnou v té době vypil hodně piv v Jizbě pod Imperiálem, než mě přesvědčil. Hledal tehdy se svými obchodními partnery ředitele pro jejich realitní kancelář.


Po několika měsících jsem se skutečně o místo ucházel a byl vybrán. V té době tam již pracovala dcera jednoho z majitelů kanceláře. A protože byla vyučená kadeřnice, tak díky ní prostory kanceláře nezahálely a klientky na stříhání jí hojně navštěvovaly.

Což však nebyl hlavní cíl kanceláře. Tak jsem k její nelibosti začal připravovat výměnu klientů …..


Jenže nejaktivnější společník chtěl mít kontrolu nad tím, koho si vyberu za své lidi, což vedlo nakonec k tomu, že jsme se rozešli nejen v názorech, ale i ve spolupráci.


Byl jsem však již tak nastartovaný a natěšený na práci, že jsem tu energii využil a spolu s několika jinými společníky (v té době jsem již půl roku měl sice jinou firmu, ale zde jsem šel do nejistoty a bál se do toho jít sám) založil společnost RELIA.

Začali jsme pracovat s kamarádkou Dominikou, která o právu a nemovitostech věděla v té době více než já z práce na úřadě. 


Učil jsem se vše od píky. Právo, obchodování, marketing, účetnictví, diplomacii, pracovat s počítačem, vytvářet programy pro počítač, protože v té době ještě neexistovaly.

Peníze na rozjezd firmy mizely a příjmy se rodily velmi pomalu.


Ale nevzdával jsme se.


Má první zakázka, kterou jsem realizoval, byl malý byt 1+kk v Liberci. K zakázce jsem přišel tím způsobem, že jsem listoval v tip servisu. Na jedné stránce jsem našel paní, která nabízela byt, a o několik stránek dál jsem našel jiný inzerát, kde pán zase hledal obdobný byt. Propojil jsem je a obchod byl realizován. Pak již začaly obchody postupně přibývat a naše kancelář se stávala známější a známější.

To ještě nebyly mobily ani internet.

Obchody jsem od začátku získával aktivním přístupem, nejen čekáním. Krom volání na inzeráty v novinách a kontaktováním známých i neznámých…. procházel jsem městem, vesnicemi (i při výletech) a když jsem někde uviděl prodám/pronajmu, a nebyla to RK, tak jsem hned oslovoval majitele. Většinou jsem pak za pár dnů vyměňoval jeho nápis za svůj. Nevyšlo to vždy. Ale s tím se musí v obchodě počítat.


Časem jsem přibral kolegy a kolegyně a učil je tomu, co již umím.

Naše společnost se postupně rozvíjela a začala budovat své jméno spolehlivé realitní kanceláře.


Já osobně jsem si postupně budoval jméno a přední pozici zejména na komerčním realitním trhu. Byly doby, kdy jsem se procházel Pražskou ulicí v Liberci a většinu nájemců znal osobně, neboť právě já jsem jim ten nájem zprostředkoval.  Kolegové se spíše zaměřovali na nemovitosti pro bydlení.

Babylon Liberec

 

Mezi nejzajímavější prodeje patřil prodej areálu Hedvy v Liberci v Košické ulici. Tuto bývalou textilku jsem prodával s kolegy od roku 1995 asi 2 roky a ukazoval jí možná ke dvěma stům klientů, a to nejen z Čech, ale i z Izraele, SRN, atd. až po Spojené státy americké. Nakonec to koupil podnikatel z Liberce a udělal z něj světoznámý Babylon.

 

Propagační materiál jsme pro tuto „velkou“ udělal tak, že za mnou přiletěl kamarád Ivan z Hradce Králové na dvoumístném rogalu, na letišti doplnil palivo, a pak se mnou kroužil nad Hedvou a já zavěšen v popruzích pořizoval na 2 klasické fotoaparáty zavěšené na krku první letecké záběry nemovitosti. Pak jsem navrhl grafiku listů a na ně nalepil fota, které nám udělali v prodejnách Foto-kino a první profi prezentace s leteckými snímky byla na světě?

Od roku 2004, kdy jsme se na čas stali součástí franšízy Realitní společnosti České spořitelny, a.s., jsme se zaměřili dominantně na prodej a pronájem nemovitostí pro bydlení a rekreaci. I přes ukončení franšízy (z naší strany) před několika lety, toto zaměření zůstává dodnes.

 

Prodej komerčních nemovitostí umíme samozřejmě také, a i v něm dosahujeme značných úspěchů.