Prodej vily z 19. století, Ev.č.: N47930Zpět na výpis nemovitostí

Prodej vily z 19. století, Ev.č.: N47930

volejte makléři

Miřejovská Soňa
Miřejovská Soňa

+420 724 250 736
mirejovska@relia.cz

Kontaktujte makléře

Ráda bych Vám exkluzivně nabídla k prodeji vilu z 19. stol., vybudovanou pro vysoce postaveného poštovního úředníka Adalberta Plumerta, malebně zasazenou do otevřené krajiny nad městem Frýdlant, zároveň s přilehlými pozemky 4724m2, které jsou také součástí prodeje.
Architektura vily, která prošla částečnou modernizací v r. 1975 a působí dojmem panského sídla s dekorativním hrázděným patrem, jehlancovitou věžičkou a s mnoha architektonickými prvky, je výrazně ovlivněna romantismem.
Do domu se vchází po schodišti s balustrádou, vstup je krytý přístřeškem s arkádami.
Dispozice domu: v přízemí se z prostorné chodby vstupuje do kuchyně, dále je zde jídelna s rizalitem v původním dřevěném obložení, obývací pokoj s rizalitem, zasklená veranda, ložnice, koupelna a WC. Interiér přízemí se dochoval v původní autentické podobě s dřevěným obložením stěn, stropů a štukové výzdoby lodžie. V patře je kuchyně s komorou, ložnice, pokoj s komorou, koupelna s WC a další dvě podkrovní komory. Do patra se vystupuje po původním dřevěném zdobeném schodišti se zábradlím. Také všechny interiérové dveře jsou původní zdobené dřevěné s umělecky zpracovaným kováním.
V pokojích jsou podlahy dřevěné, a to buď prkenné nebo parkety. Okna jsou špaletová původní dřevěná s kováním, většinou čtyřkřídlá. Vila se pyšní také čtyřmi původními kachlovými kamny v provozuschopném stavu.
Půda je prostorná a členitá, vzhledem k členitému půdorysu střechy. Ve sklepních prostorách, které mají celkem 6 místností s vysokou světlostí, je kromě spíže a dílny také kotelna se 2 funkčními kotly.
Příjezd k vile je po zpevněné cestě cca 300m od silnice.
S financováním Vám ráda pomůžu.

KategorieVilaLokalitaFrýdlant
OkresLiberecPlocha užitná500 m²
Plocha podlahová556 m²Plocha pozemku4.724 m²
Počet podlaží4StavDobrý
BudovaSmíšenáTyp domuPatrový
Poloha objektuSamostatnýZástavbaVenkovská
Rok výstavby1860En. náročnost b.G (PENB nedodán)
ZařízenýČástečněParkováníano
VýtahneRozměry - výška stropu4 m
Balkónano (4m²)Sklepano (80m²)
KomunikaceNeupravenáTelekomunikaceTelefon, Satelit
DopravaVlak, Silnice, AutobusVodaMístní zdroj, Dálkový vodovod
Elektřina230VOdpadJímka
TopeníÚstřední tuhá paliva

VytisknoutZaslat e-mailem  Sdílet