Luxus na prodej: Nejdražší domy v České republice

V České republice se nacházejí některé z nejohromnějších a nejluxusnějších nemovitostí v Evropě. Od velkolepých zámků na Sedlčansku až po moderní architektonické skvosty v srdci Prahy, naše výprava za nejdražšími domy v zemi odhaluje fascinující svět exkluzivity, elegance a nekonečného pohodlí. Tyto domy nejsou jen obydlím; jsou symboly úspěchu, designových inovací a historického dědictví, které formuje kulturní krajinu České republiky. Připojte se k nám na cestě objevování těch nejúžasnějších a finančně nedostižných rezidencí, které země nabízí.

Château Luka nad Jihlavou - 200 milionů Kč

Barokní zámek Luka, který se nachází na pravém břehu řeky Jihlavy blízko stejnojmenné obce asi 130 km od Prahy, je dvoupatrovou obdélníkovou budovou s výrazným balkonem uprostřed severního průčelí, podpíraným toskánskými sloupy. Jižní průčelí zámku je zdobeno vyklenutou terasou. Zámek, který je chráněn jako kulturní památka České republiky, je opravdovým klenotem svého druhu. Interiér zámku je bohatě vybaven starožitným nábytkem, uměleckými artefakty, textilními dekoracemi a vzácnými předměty užitého umění, což podtrhuje jeho historický charakter. Návštěvníky zde přivítají komnaty a chodby, zdobené pestrými obrazovými kompozicemi, zrcadly a porcelánem.


Zámek je obklopen rozsáhlým parkem o rozloze 14 hektarů, v němž se nachází množství vzácných dřevin, fontána a přírodní scenérie, včetně kaple zasvěcené Panně Marii. K zámeckému areálu patří také kompletně zrekonstruovaná hájenka a krytý bazén. V budově zámku je celkem 48 místností včetně chodeb a 29 z nich je určeno pro bydlení, přičemž klenby a štuková výzdoba dodávají jednotlivým místnostem jedinečný charakter. Zámek má bohatou historii, počínaje jeho založením v 16. století bohatým jihlavským měšťanem Matoušem Grünem, až po jeho rekonstrukci v 18. století a modernizaci na počátku 21. století firmou BIO VENDOR Group, a.s., která dokončila komplexní rekonstrukci v roce 2007.

Power House - 200 milionů korun

V pražské Velké Chuchli se nachází velkorysá moderní vila, jejíž cena se pohybuje kolem 200 milionů korun. Tato vila, situovaná za zdmi uzavřeného areálu s nonstop ostrahou, není jen luxusním obydlím, ale také svědectvím o rozvoji kapitalismu v Česku. S obytnou plochou 1288 m² a dispozicí 9+1, vila poskytuje prostorné a komfortní bydlení. Je vybavena sedmi ložnicemi, z nichž každá má vlastní koupelnu, což podtrhuje soukromí a pohodlí jejích obyvatel.


Kromě luxusních ložnic nabízí tato vila i řadu dalších exkluzivních prvků, které zajišťují vysoký standard bydlení. Mezi tyto prvky patří vytápěná zimní zahrada, posilovna, vnitřní bazén s protiproudem a sauna, což umožňuje relaxaci a odpočinek po celý rok. Pro milovníky filmů je k dispozici domácí kino a pro znalce vín vinný sklep. Celý dům je navíc vybaven inteligentním systémem pro snadnou kontrolu a ovládání domácnosti, což zvyšuje komfort a bezpečnost jeho obyvatel.

Vila diplomatů na Hanspaulce - 221 milionů korun

Na osmém místě je první ze tří vil z pražské čtvrti Hanspaulka v tomto žebříčku. Jde o vilu uprostřed staré zástavby, kde tradičně bydlí diplomaté a velvyslanci. Po kompletní přestavbě v roce 2009 se rozkládá na ploše 1202 m² a nabízí rozsáhlé prostory typu 21+2. K dispozici je zde sedm ložnic, dvě kuchyně, jídelna a prostorný obývací pokoj s přístupem do knihovny a domácím kinem.


Pro relaxaci je vila vybavena wellness centrem, které zahrnuje vířivku, posilovnu, saunu, parní lázeň a dvěma bazény – devítimetrovým vnitřním a větším venkovním. Nemovitost dále disponuje hernou a vlastním kinosálem s ozvučením Bang and Olufsen, což zdůrazňuje její luxusní charakter.

Soukromá rezidence na Hanspaulce - 240 milionů korun

V pražské čtvrti Hanspaulka se nachází i číslo 7 v našem žebříčku nejdražších domů v České republice. Tento honosný dům, navržený architekty Zdeňkem a Evou Eichlerovými z brněnského studia EA architekti, se rozkládá na užitné ploše 1361 metrů čtverečních, k níž přidává terasy o rozloze 422 metrů čtverečních a pozemek o velikosti 2169 metrů čtverečních.


Nádherná vila nabízí úchvatný výhled na věže katedrály svatého Víta a je obklopena velkorysou zahradou. Kromě toho disponuje vnitřním bazénem, fitness centrem, dvěma saunami a vlastním kinosálem. Interiér domu zdobí prostorný stometrový obývací pokoj a příjemná střešní terasa. Nejcennější vlastností této vily je však pocit dokonalého soukromí, které poskytuje svým obyvatelům.

Barokní perla Kampy - 250 milionů korun

V srdci pražské Malé Strany, na idylické Kampě blízko Čertovky, se nachází unikátní barokní vila, jejíž architektonický návrh pochází od renomovaného barokního architekta Kryštofa Dientzenhofera. Tato historická nemovitost prošla kompletní rekonstrukcí a nyní nabízí moderní pohodlí v barokním stylu. S celkovou velikostí 392 m² a dispozicí 8+1, se jedná o skvost mezi nejdražšími domy v České republice.


Dům disponuje vlastním, pečlivě udržovaným zahradním prostorem. V přízemí této vily je umístěna nádherná zimní zahrada, která dodává domu půvab a eleganci. První patro je vyhrazeno pro ložnice, každá s vlastní koupelnou, což zajišťuje komfort a soukromí. Ve druhém patře se nachází klimatizované apartmá, ideální pro hosty či jako prostor pro odpočinek. Pro milovníky vín je vila vybavena také sklepem, kde lze uložit rozsáhlou vinnou kolekci. Tato historická vila představuje kombinaci luxusu, historie a exkluzivity v jednom.

Vila Koretz - 290 milionů korun

V Karlových Varech se nachází vila Koretz s cenovkou 290 milionů korun. Tento skvost má užitnou plochu 810 metrů čtverečních a stojí na pozemku o rozloze 1000 metrů čtverečních. Disponuje 11 ložnicemi, 3 dalšími místnostmi a parkovacím prostorem pro 10 vozů.


Jedinečnost vily Koretz spočívá v luxusním vybavení, které zahrnuje švýcarský nábytek, italský štuk, hedvábné tapety a modrý mramor, což svědčí o nekompromisní péči a investicích posledních majitelů. V interiéru se mísí klasický zámecký styl s nejmodernějšími technologiemi 21. století. Vila nabízí jedenáct ložnic a devět koupelen, což z ní činí nejen luxusní, ale i velmi praktickou nemovitost pro vysoký standard bydlení. Díky těmto prvkům se vila Koretz stala jednou z nejexkluzivnějších nemovitostí na českém realitním trhu.

Vila Vista - 300 milionů korun

Do třetice všeho dobrého tu máme nejvýše postavenou vilu ze čtvrti Hanspaulka v našem žebříčku. Vila Vista představuje pětipatrový architektonický skvost, který se na první pohled může jevit menší, než ve skutečnosti je. Nejnižší patro domu slouží jako vstupní a parkovací podlaží, které je dokonale zakomponováno do terénu a přechází v žulové nádvoří. Druhé podlaží, částečně zapuštěné do zahrady, je nejrozsáhlejší a nabízí celoprosklený hlavní obytný prostor. Ten je obklopen vzrostlými stromy a plný světla, otevřený do dalších částí domu pomocí vnitřních galerií.


Hlavní obytné podlaží s prosklenými stěnami je mistrovským dílem designu a architektury. Použití luxusních materiálů jak v exteriéru, tak v interiéru domu, zajišťuje vysokou estetiku a kvalitu. Obývací místnost s velkou sedačkou nabízí přímo královské výhledy na Prahu, včetně dominujícího Pražského hradu. Nejvíce ohromující je však výhled z horní terasy, odkud lze obdivovat téměř celé město. Světlo a vzdušnost jsou charakteristické pro všechny místnosti v domě, včetně ložnic a koupelen s velkými okny a úchvatnými výhledy. Unikátnost interiéru je umocněna puristickými prvky a využitím kvalitních materiálů. Atraktivitu nemovitosti zvyšuje i krytý bazén a soukromý kinosál, stejně jako obří garáž pro sedm aut.

Vila Hielle - 300 milionů korun

Vila Eduarda Hielleho, situovaná v Ústeckém kraji, okrese Děčín, v obci a katastrálním území Krásná Lípa, je impozantní neorenesanční stavba, která byla postavena v letech 1885 až 1887. Tento architektonický skvost, dílo drážďanské architektonické kanceláře Lossow u. Viehweger, nese adresu Krásná Lípa, č.p. 264. Vila, původně vlastněná továrníkem Eduardem Hiellehem, je známá pro svůj bohatě zdobený ornamentální styl, na jehož vytvoření se podílel akademický sochař Schwarz. Vila tvoří dominantu zahrady a je umístěna na kruhovém platu v jejím centru, přičemž je částí rozsáhlejšího areálu.


Novorenesanční vila je propojena se zahradou nádherným dvouramenným schodištěm západním průčelím a z jihu pak přes arkádovou a otevřenou terasu se schodišti. Kromě hlavního vstupu je také boční vstup do zahrady pro pěší, který vede po kamenném schodišti. Oplocení vilové parcely tvoří litinové sloupky s rámovými výplety, a v severozápadním rohu se nachází kamenná brána flankovaná dvěma menšími brankami pro pěší. Tato vila nejenže představuje umělecky a architektonicky vyspělý objekt, ale také dokumentuje životní styl vyšší společenské vrstvy na přelomu 19. a 20. století, což se odráží v bohaté výzdobě interiérů.


Vila Hielle, nabízená za 295 milionů, stojí na pozemku o rozloze 23 760 m² s užitnou plochou 2000 m². Historický interiér zahrnuje impozantní vstupní halu a 29 místností, včetně kulečníkové místnosti, kinosálu s obrovským akváriem a luxusní koupelny ve stylu tureckých lázní.

Zámek na Sedlčansku - 380 milionů Kč

Na Sedlčansku se nachází rezidence s druhou nejvyšší cenovkou na českém trhu, nabízená za 380 milionů korun. Tato nádherná nemovitost, barokně klasicistní zámek s užitnou plochou 1350 metrů čtverečních a pozemkem o rozloze 35 000 metrů čtverečních, prošla důkladnou rekonstrukcí. Majitelé, kteří se léta věnují tvorbě prémiových interiérů v zámeckém stylu, zámek přetvořili na jedinečný showroom. S jeho sedmnácti místnostmi a čtyřmi koupelnami je ideální pro soukromé bydlení, ale také poskytuje vynikající prostředí pro sídlo firmy.

Dennyho Vila v Troji - 390 milionů Kč

Ve svahu ulice Pod Havrankou v Troji se na pozemku o rozloze téměř 10 tisíc metrů čtverečních skrývá luxusní vila s čtyřmi podlažími, která nabízí vlastní wellness centrum, basketbalové hřiště a deset parkovacích míst. Vila, která má i vyhřívanou příjezdovou cestu, poskytuje dechberoucí výhled na Prahu. Nejdražší vilu v Praze nechal postavit australský miliardář Anthony Denny, zakladatel sítě autobazarů AAA Auto. Vila se nachází na historické lukrativní adrese, kde za první republiky žili bohatí podnikatelé a továrníci, a na jejím místě stála již od roku 1900 jiná vila.


Pozemek i s původní vilou koupil Anthony Denny v roce 2007 a rozhodl se zde postavit novou, ve stylu první republiky, aby architektonicky zapadla mezi okolní rezidence. Původní budova byla zbourána a na jejím místě vznikla monumentální, čtyřpodlažní vila. Tato rezidence, která se tyčí nad městem v blízkosti trojské botanické zahrady, nabízí z mnoha teras a balkonů ve vyšších podlažích úchvatné výhledy na Stromovku a panorama Pražského hradu. Celková užitná plocha domu je 1000 metrů čtverečních.